Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetsplattform
Referensnummer: KFKS 2021/461
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Verksamhetsprocesser som främst kommer nyttja plattformen är relaterade till Nacka kommuns bygglovsprocess som till exempel ansökan om bygglov, beställning av mät-och karttjänster och ansökan bostadsanpassningsbidrag. Fler processer kan tillkomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72263000 Programimplementation, 72265000 Programkonfigurering, 72266000 Programkonsulttjänster, 72267100 Underhåll av IT-programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen