Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och support av telefoniplattform
Referensnummer: KS 2021/0522
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings Kommun, Digitaliseringsavdelning inbjuder till anbudsgivning avseende leverans av service, support och utveckling på Norrköpings kommuns telefoniplattform MX-ONE 6.3 SP 5.
Norrköpings kommun har drygt 140 000 invånare. Kommunen är en stor arbetsgivare med ca 11 000 anställda. Kommunens telefoni är vital för verksamhetens upprätthållande.
Kommunens telefoni är vital för verksamhetens upprätthållande. Målet för kommunens telefoni är att förbättra kommunens kommunikation med medborgare och samtidigt göra medarbetarna mer tillgängliga.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 32543000 Telefonväxlar, 45314120 Installation av telefonväxlar, 50334130 Reparation och underhåll av telefonväxlar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen av ser konsulttjänster inom telefoniplattform.