264309-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planeringssystem
Referensnummer: UH-2023-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Sundsvalls kommunkoncerns behov av ett Planeringssystem för i första hand Individ och arbetsmarknadsförvaltning (IAF) samt  Vård och omsorgsförvaltning (VOF).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontrakt 3+1+1+1år