See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rekvisitionsläkemedel ATC-kod L och M 2026 (Sydöstra-Ö)
Beskrivning: Sydöstra sjukvårdsregionen (Region Östergötland, Region Jönköping län och Region Kalmar län) bjuder in till upphandling avseende rekvisitionsläkemedel inom ATC-kod L och M.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33650000 Antiinfektiva medel för systemiskt bruk, vacciner, cytostatika/cytotoxiska medel, samt immunmodulerande medel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: L01CX01
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122703:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33652000 Cytostatika/cytotoxiska medel och immunmodulerande medel, 33630000 Hudläkemedel och läkemedel som verkar på rörelseapparaten, 33632000 Läkemedel som verkar på rörelseapparaten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: L01XX02
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122703:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: M03AC09
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122703:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: M05BX04a
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122703:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: M05BX04b
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122703:Lot:5