Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötselentreprenad Södra Botkyrka
Referensnummer: TFN/2021:00096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Botkyrka kommun, Lokalförsörjning- och fastighet inom Tekniska förvaltningen, har för avsikt att upphandla drift och underhåll av markanläggningar inom södra delen av kommunen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen