264378-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Arvidsjaur: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning
Referensnummer: UH-2021-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurs kommun avser att upphandla snöröjning, halkbekämpning och ...
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris Fastighet och övriga tjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arvidsjaurs kommun avser att upphandla snöröjning, halkbekämpning, sandupptagning och övriga tjänster för gata, GC-vägar och fastighet.
Pris Gator och GC vägar
Del nr: 2