Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinsk fotvård
Referensnummer: HSN 2021/184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98322130 Pedikyr
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser två (2) mottagningar, maximalt en (1) i Hemse med omnejd och en (1) i Visby tätort, för medicinsk fotvård efter remiss av läkare eller diabetessjuksköterska för patienter på Gotland. Vardera mottagningarna ska ha kapacitet för minst 300 behandlingar. Ramavtal tecknas för högst 675 behandlingar under ramavtalstiden. Antalet behandlingar enligt avtal beror på antalet utfärdade remisser till medicinsk fotvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen