264387-2020 - ResultatSverige-Arvika: Avfallstunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallskärl
Referensnummer: Dnr 2020-101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvika Teknik AB och Eda kommun avser att upphandla ramavtal gällande leverans av avfallskärl för renhållningskollektiven.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39224340 Soptunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen