Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Att leda utan att vara chef
Referensnummer: Af-2021/0034 0599
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80511000 Personalutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalets utbildning syftar till att ge deltagarna ökad förståelse för hur man leder och engagerar en grupp att nå sina mål, utan att ha chefsmandat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 80522000 Utbildningsseminarier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen