2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av sporthall Västra Lundshallen - Markentreprenad
Beskrivning: Nybyggnation av sporthall Västra Lundshallen Upphandlingsform = Delad entreprenad. Entreprenadform = Utförandeentreprenad enligt AB 04. Denna upphandling avser markentreprenaden
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115243:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar