264438-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Tankbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tankbil till Räddningstjänsten DalaMitt
Referensnummer: GNU 2022/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34133110 Tankbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp och leverans av en (1) tankbil i form av en lastväxlare med tank till Räddningstjänsten DalaMitt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34133110 Tankbilar, 34144212 Brandbilar med vattentank, 34144213 Brandbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar köp och leverans av en (1) tankbil (Lastväxlare med tank) till Räddningstjänsten DalaMitt.