Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stadsnätsentreprenör
Referensnummer: UH-2022-41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32410000 Lokalt nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Installation, service och felavhjälpning av Motala kommuns fibernät.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32410000 Lokalt nät, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Stadsnätsentreprenör Motala