264502-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Borgholm: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivare och Kopiatorer
Referensnummer: 22/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Beställaren avser upphandla ett ramavtal på skrivare och kopiatorer inklusive service, toner och andra förbrukningsvaror.
Beställaren beräknar att inköpsvärdet under avtalstiden är 9 000 000 kr, vilket kan ses som ramavtalets takvolym.
Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör. Anbud ska lämnas på hela omfattningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen