264544-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snittblommor – Snittblommor, krukväxter och blomsterarrangemang
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnittblommor, krukväxter och blomsterarrangemang
BeskrivningUpphandlingen avser inköp och leveranser av snittblommor, krukväxter och blomsterarrangemang för inomhusmiljö.
Intern identifierareKst 2024/236
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03121200 Snittblommor
Ytterligare klassificering (cpv): 03121210 Blomsteruppsättningar, 03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar, 03451000 Växter, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del