Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Annonseringstjänster i Sollentunas lokalpress
Referensnummer: SK2019-0184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98300000 Diverse tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av annonseringstjänster i Sollentunas lokalpress för Sollentuna kommun samt kommunala bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 79340000 Reklam och marknadsföring, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen