26469-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: HFAB 2018/0735
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstad Fastighets AB upphandlar bevakningstjänster inom nedan angivna områden:
— Larmbord
— Trygghetsjour
— Upplåsningsjour
— Parkeringsövervakning
— Passning av inbrottslarm och överfallslarm samt utryckning vid larm
— Passning och förmedling av larm från automatisk larmanläggning, datorlarm drift
— Rondering vid behov
— Brandvakt vid behov
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen