264782-2021 - ResultatSverige-Linköping: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bussresor, skol - och personalresor
Referensnummer: Ks26 2020-127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande bussresor med förare vid skol- och personalresor. Resor kan ske både inom och utom kommunen. Skolskjuts samt lokalskjuts som redan är upphandlad omfattas inte av denna upphandling. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Totalt anbudspris anbudsområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten för mer information.
Totalt anbudspris anbudsområde 2
Del nr: 2