See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reparation, service och installation av pumpar och pumpstationer
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för installation, driftsättning, reparation och felsökning av pumpgropar, pumpstationer, tryckstegringsanläggningar, processanläggningar och fristående pumpar i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen består av två anbudsområden; Anbudsområde 1- Reparation, service och installation av pumpar och pumpstationer Anbudsområde 2- Reparation, service och installation av processpumpar med tillhörande växlar
Intern identifierare: 2026/291-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Intern identifierare: 1891717-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Egenförsäkran
Intern identifierare: 1891718-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1891719-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: 1891720-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Reparation, service och installation av processpumpar med tillhörande växlar
Intern identifierare: 1891721-4