264898-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Tomelilla: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Mejeri
Referensnummer: Mejeri
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Tomelilla kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Mejeri i enlighet med villkor i upphandlingsdokumentet med tillhörande bilagor.
Syftet med upphandlingen är att säkerställa Beställarens behov av mejeriprodukter under kommande kontraktsperiod.
I denna upphandling samverkar:
• Tomelilla kommun, org. nr 212000-0886
• Simrishamn kommun, org. nr 212000-0969
• Ystad kommun, org. Nr 212000-1181
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen