Upphandlingen avser ramavtal för kommunikation av olika slag till Länsstyrelsen Västerbottens ordinarie verksamhet och till projekt där Länsstyrelsen är huvudman. Uppdraget innefattar allt från fullständiga kommunikationslösningar till praktisk produktion.
Uppmaning! Annonsen kommer att ligga ute fr.o.m. nu och under semestertider. Sista dag för frågor är 3.7.2020 innan semestern, sedan öppnas det upp igen 3.8.2020 t.o.m 7.8.2020. Det går självklart att lämna in anbud innan semestertider. Skulle det vara någonting som ni vill ändra på går det att ta tillbaka anbudet fram till sista anbudsdag 13.8.2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 92100000 Film- och videotjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen