264943-2024 - Resultat
Sverige – Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning) – VVS- och yttre VA-materiel
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVVS- och yttre VA-materiel
BeskrivningUpphandlingen avser leverans och i vissa fall avhämtning av VA- och VVS-materiel. Upphandlingen är uppdelad i följande delområden: Del A. VA- materiel Del B. VVS-materiel
Intern identifierare2023-00096IN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 50000000 Reparation och underhåll, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000