265016-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kaffebönor – Kaffe- och Vattenautomater med tillhörande tjänster och varor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kaffe- och Vattenautomater med tillhörande tjänster och varor
Beskrivning: Upphandlingen är avsedd att tillgodose Chalmers behov för hyra av kaffe- och vattenautomater med tillhörandetjänster och varor.
Intern identifierare: C 2024-0778
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03131100 Kaffebönor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del måste besvaras av anbudsgivare. Den avser generella krav som gäller för både kaffeautomater med tillhörande tjänster och varor och Vattenautomater med tillhörande tjänster.
Huvudklassificering (cpv): 42968100 Dryckesautomater
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kaffeautomater med tillhörande tjänster och varor
Beskrivning: Denna del besvaras om man avser att lämna anbud på Kaffeautomater med tillhörande tjänster och varor.
Huvudklassificering (cpv): 15860000 Kaffe, te och liknande produkter
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Vattenautomater med tillhörande tjänster
Beskrivning: Denna del besvaras om man avser att lämna anbud på Vattenautomater med tillhörande tjänster
Huvudklassificering (cpv): 15981200 Kolsyrat mineralvatten