Officiellt namn: Luleå kommun Postadress: Rådstugatan 11 Ort: Luleå Postnummer: SE-972 38 Land: Sverige Att: Juan Juan Lu E-post:juan.juan.lu@lulea.se Telefon: +46 920456106
Ytterligare upplysningar kan erhållas från: Officiellt namn: Luleå kommun Nationellt registreringsnummer: 212000-2742 Postadress: Rådstugatan 11 Ort: Luleå Postnummer: SE-971 85 Land: Sverige Kontaktperson: Inköp Att: Juan Juan Lu Telefon: +46 920456106 Internetadress: https://www.kommersannons.se/elite/Notice/NoticeOverview.aspx?ProcurementId=19393
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: ovannämnda adress
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Övriga mätningstekniska tjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Luleå.
Nuts-kodSE332 Norrbottens län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Luleå kommuns behov av följande mätningstekniska tjänster: Produktionsutsättning, relationsinmätning, mängdberäkning, bearbetning av mätdata, Terrängmodellering och projekteringsinmätning.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))