2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänster för service och underhåll av blodbussar och blodtrailers
Beskrivning: · Syftet med denna upphandling är att tillgodose behovet av service och löpande underhåll och renovering i olika omfattning på blodbussar och blodtrailers för att bibehålla och garantera en hög kvalitet på objekten hela livslängden.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121673:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50117000 Ombyggnad och renovering av fordon, 50117300 Renovering av fordon, 50116000 Underhåll och reparation av specialdelar till fordon, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning