265168-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klingsborg 9, Klingsborgsskolan, Norrköping, Elentreprenad.
Referensnummer: UH-2017-57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad och tillbyggnad av Klingsborgsskolan i 3 plan,
med en totalyta på 10 671 m² BTA.
Omslutande markarbeten på totalt ca 12 200 m² och
ett nytt miljöhus (Hus H) på 47 m².
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen