26518-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Markanläggningsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkanläggningsarbeten
BeskrivningMarkanläggningsarbeten
Intern identifierare2023.246 TEN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232450 Anläggningsarbeten för dränering, 45232451 Dränerings- och markanläggningar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000