Göteborg energi AB inbjuder arkitektteam till en projekttävling för byggnaden till Bioångpannan vid Rya kraftvärmeverk beläget i Göteborg. Projekttävlingen inleds med en prekvalificeringsfas, där 3-4 team kommer att väljas ut för fortsatt deltagande i tävlingen. Tävlingen genomförs i samarbete med Göteborg Stads Stadsbyggnadskontor samt Sveriges Arkitekter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen