Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för VA-konsulter
Referensnummer: 2021-0112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65000000 El-, vatten- och energiverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för VA-tekniska tjänster. Ramavtalet är övergripande indelat i fyra (4) anbudsområden. I varje anbudsområde ingår uppdragsledning. Omfattningen för uppdragsledningen innebär att i samarbete med Uppsala Vatten arbeta fram organisation för uppdraget, ta fram projektplan och tidplan samt att leda arbetet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 4
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65000000 El-, vatten- och energiverk, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71356000 Tekniska tjänster, 79720000 Utredning, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4