2. Förfarande
Förfarande
Titel: Väg 27 förbi Bor
Beskrivning: Entreprenad Väg 27 förbi Bor, avser utförande av förbifart väster om Bor och öster om Voxtorp. Sträckan är ca 6 km nysträckning i obruten mark. Totalentreprenad.
Intern identifierare: KOM-400164
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Entreprenad Väg 27 förbi Bor.
Intern identifierare: Väg 27 förbi Bor