See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teckenspråk, dövblindtolk samt skrivtolkning och TSS
Beskrivning: Denna upphandling avser tolktjänster för metoderna teckenspråks-, dövblind-, TSS- och skrivtolkning, Tolkcentralen i Region Uppsala har behov av att teckna avtal med ett antal leverantörer i syfte att tillgodose behovet av tolktjänster för tolkanvändare i Region Uppsala.
Intern identifierare: UPPH2024-00304
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kvalificering av leverantör
Beskrivning: Kvalificering av leverantör
Intern identifierare: UPPH2024-00304-100
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Skriv- och teckenspråkstolkning på distans
Beskrivning: Distanstolkning
Intern identifierare: UPPH2024-00304-0