2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blodvaggor
Beskrivning: För Region Dalarnas räkning ska Blodvaggor upphandlas.
Intern identifierare: HSN 2026/748
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Innan förlängning är garanterad volym 25 st. Man kan låta löpa ytterligare max 4 år med ytterligare volym max 24 st.