265337-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diagnostikinstrument (Sydöstra - J)
Referensnummer: RJL 2022/888
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av diverse diagnostikinstrument, bl.a. pannlampor, stetoskop, oto- och oftalmoskop och blodtrycksmätare.