265364-2020 - ÄndringSverige-Jönköping: Fastighetsskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av utemiljö, Fastighet
Referensnummer: 20/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar teknisk drift (tillsyn och skötsel) av utemiljö och del av avhjälpande underhåll samt viss administrativ förvaltning i Jönköpings kommuns fastigheter, redovisade enligt bilagor "Entreprenad 1-4".
Upphandlingen innehåller fyra (4) stycken områden:
Entreprenad 1 västra, Bottnaryd, Ryd, Norra Unnaryd.
Entreprenad 2 södra, Tabergsdalen.
Entreprenad 3 östra, Tenhult, Öggestorp, Lekeryd, Järsnäs, Ödestugu.
Entreprenad 4 norra, Bankeryd, Trånghalla, Strandängen.