265401-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Cyklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstecyklar och cykeltillbehör.
Referensnummer: Af-2016/00455558
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av standardcyklar, elcyklar samt cykeltillbehör.
Beskrivning av kontraktsföremålet.
Arbetsförmedlingen har för avsikt att upphandla ett rikstäckande ramavtal för att tillgodose sitt löpande behov av tjänstecyklar; standardcyklar, elassisterade cyklar och cykeltillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen