2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kostdatasystem med EKP till Solna stad
Beskrivning: Solna stad genomför just nu ett projekt för övertagande av måltidsentreprenad för Solna stads skolor och förskolor i egen regi. Syftet med upphandlingen är att säkerställa att den nya måltidsorganisationen inom staden ska ha verktyg i form av kostdatasystem som stöd för att utföra sitt uppdrag. Detta är en ny upphandling som genomförs efter avbrytande av upphandling med diarienummer SKN/2024:1377 som avbröts den 21/2-2025.
Intern identifierare: SKN/2025:151
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000