265414-2020 - ResultatSverige-BORÅS: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Boende för personer med samtidig missbruksproblematik och psykisk ohälsa
Referensnummer: 2019-00045IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en driftsentreprenad för ett boende för personer med samtidig missbruksproblematik och psykisk ohälsa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen