Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell fordonsleasing 2022
Referensnummer: UH-2021-53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Skellefteå kommun genomför en förnyad konkurrensutsättning för Finansiell fordonsleasing på SKL kommentums ramavtal Fordonsleasing inklusive tjänster 2019 som löper till 2024-10-14.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Finansiell fordonsleasing