Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Certifierad fabriksbetong Uppsala kommun.
Referensnummer: KSN-2017-2402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111200 Cement
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande certifierad fabriksbetong för successiva uttag under avtalstiden. Köparen hämtar vanligtvis betongen direkt vid fabrik i mindre poster. Utleverans kan dock förekomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111200 Cement, 44114000 Betong, 44114100 Färdigblandad betong
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen