2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av grävmaskin med förare VA-enheten
Beskrivning: Denna upphandling syftar till att upprätta ett ramavtal, enligt LUF, för hyra av grävmaskiner med förare i två delar avseende mindre VA arbeten i Markaryds kommun åt VA-enheten.
Intern identifierare: 25/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000