2. Förfarande
Förfarande
Titel: Umgängesstöd
Beskrivning: Sundsvalls kommun avser upphandla umgängesstödjare i uppdrag där barns umgänge med förälder ska ske i närvaro av person från socialtjänsten. Uppdrag utöver ordinarie verksamhet med behandlande inslag kan förekomma.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97076:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster