265501-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekvisitionsläkemedel Subcutana Immunglobuliner J06BA –J06BA01
Referensnummer: 2018-038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar läkemedel, som beställs genom rekvisitionsförfarande och huvudsakligen administreras av sjukvårdspersonal inom Regionerna och landstinget i Sydöstra sjukvårdsregionen och dess vårdentreprenörer.
Upphandlingen omfattar ATC-kod: J06BA och J06BA01 i enlighet med produktspecifikationen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling omfattar läkemedel, som beställs genom rekvisitions-förfarande och huvudsakligen administreras av sjukvårdspersonal inom Regionerna och landstinget i Sydöstra sjukvårdsregionen och dess vårdentreprenörer.