Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekvisitionsläkemedel 2018.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (”VGR”) inbjuder er att lämna anbud avseende läkemedel för VGR:s förvaltningar, kommuner och privata vårdgivare, vilka VGR har avtal med samt betalningsansvar för.
Upphandlingen avser 281 positioner som utvärderas och tilldelas var för sig.