Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medarbetarundersökningar
Referensnummer: UH2018/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska vid avrop genomföra medarbetarundersökningar. Totalundersökningar ska kunna genomföras för hela Uppsala universitet, delundersökningar för olika organisatoriska nivåer inom universitetet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen