Officiellt namn: Halmstads kommun Postadress: Box 153 Ort: Halmstad Postnummer: SE-301 05 Land: Sverige Att: Catrin Isacsson E-post:catrin.isacsson@halmstad.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Böcker, ljudböcker, film och TV-spel.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar tryckta böcker, ljudböcker, film och TV-spel. Avtalstiden är 2 år med möjlighet till förlängning i max. 2 år.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))