26565-2017 - ResultatSverige-Halmstad: Ortopediska implantat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopediska implantat, området Trauma.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Hallands län.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Inköp av ortopediska implantat till Region Halland.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33183100 Ortopediska implantat, 33100000 Medicinsk utrustning, 33180000 Funktionellt stöd
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.