See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Låg- och mellanspänningskabel
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för kabel, låg- och mellanspänning. Ramavtalets löplängd är 2+3 år med startdatum 2025-05-01. Takvolymen är 60 MSEK. Omfattningen i detalj framgår av förfrågningsunderlaget i dess helhet. Leveransvillkor i förfrågningsunderlaget är ABM 07. ALEM 09 accepteras och detta förtydligas i utvärderingsmodellen. En leverantör kommer att antas.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31300000 Isolerad metalltråd och kabel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108956:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31321200 Låg- och medelspänningskabel