265672-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Undersökningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resvaneundersökning
Referensnummer: Sta 2022/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Dokument samt frågor under anbudstiden
Alla dokument rörande denna upphandling finns att tillgå på VISMA OPIC (www.opic.se). Det är upp till anbudsgivaren att hålla sig underrättad om vad som sker i upphandlingen via denna webbsida.
Om en anbudsgivare anser att upphandlingsdokumentet behöver förtydligas för att det ska vara möjligt att lämna anbud ska frågor ställas till Trafikanalus via ovannämnda webbsida.
Trafikanalys kan inte garantera att frågor som ställs efter 2022-06-07 besvaras.
Om frågor skulle föranleda förtydligande eller justering av upphandlingsdokumentet kommer dessa att publiceras på webbsidan. Endast skriftliga svar och förtydliganden lämnade på detta sätt är att se som giltiga förtydliganden av upphandlingsdokumentet. Samtliga svar utgör en del av upphandlingsdokumentet. Trafikanalys besvarar endast frågor som medför behov av förtydliganden av upphandlingsdokumentets innehåll etc.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen