26575-2020 - ResultatSverige-Linköping: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutbildning BT/ST-läkare samt utbildning för handledare och studierektorer
Referensnummer: UC-2019-162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ledarskapsutbildning för BT/ST-läkare och handledarutbildning för specialistläkare samt studierektorer.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig med en (1) leverantör per anbudsområde.
Anbud kan lämnas på följande anbudsområden:
A: Ledarskapsutbildning för BT/ST-läkare i två (2) nivåer.
B1: Utbildning för handledare i två (2) nivåer.
B2: Utbildning för studierektorer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80510000 Specialutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen