Jönköpings Länstrafik har behov att upphandla serviceresor i Region Jönköpings län. Upphandlingen omfattar exempelvis sjukresor och färdtjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 5Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Ett Trafikföretag och dess koncern (enligt Aktiebolagslagens koncerndefinition) kan max erhålla 3 av 6 stycken Trafikpaket avseende fordonstyp personbilar i Trafikpaket nr. 1–6. Trafikföretaget och dess koncern kan därutöver erhålla Trafikpaket A och B.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Del nr: Alla
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen