265874-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Sollefteå: Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokal vård GB-skolan.
Referensnummer: UH-2016-58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård av GB-skola som förlagd på Hågesta och Söderleden 9.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen